Mire jó?

Több operációs rendszert futtathatsz egyidőben, kipróbálhatsz újakat, kompatibilitási problémákat küszöbölhetsz ki. Ha szervereket üzemeltetsz, energiát és és értékes hardvererőforrásokat takarítasz meg: egy fizikai szerveren futtathatsz több virtuális szervert, amelyek a hálózaton kívülről ugyanolyan fizikai szervereknek látszanak.

Partnerünk

Virtualizáció

Ha nem tudod mi fán teremnek a virtuális gépek, vagy kíváncsi vagy, hogyan tehetik egyszerűbbé a Te életedet is, ez a blog Neked szól!

Hirdetések

Linkek

SPétör UHU-Linux blogja
Lepenye Tamás webnaplója
Magyar Honlap Linkek
Harcolj a spam ellen! Katt ide!

Virtualizáció.lap.hu - Virtuális gépek minden mennyiségben. Minden, amit a virtualizációról tudni akartál!

VPS.lap.hu - mindent a virtuális szerverekről

Statisztikák

Google PageRank

Rövid áttekintés

2007.09.24. 22:21 | Balaa | Szólj hozzá!

Azonnali gyakorlati információkat ígértem, de mielőtt nekikezdünk, tekintsük át gyorsan, hogy milyen témákat fogunk érinteni.

Mivel legtöbben windowst használunk, ezért a windows alapú virtualizációval kezdjük. Két nagy gyártó termékeivel fogunk megismerkedni elsősorban: a Microsoft és a VMWare szoftvereivel. Utóbbit viszonylagos bonyolultsága, sokrétűsége (és egyben jobb kihasználhatósága) miatt csak később tárgyaljuk.

Érinteni fogjuk a linux alapú virtualizációs technikákat (VMware, Xen). Megtanuljuk, hogy lehet virtuális gépekkel egy komplett hálózatot szimulálni vagy hogyan futtathatunk egy gépen egyszerre több szervert.

A lehetőségek tárháza végtelen. Vágjunk is bele!

A bejegyzés trackback címe:

https://virtualizacio.blog.hu/api/trackback/id/tr10176071

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása