Mire jó?

Több operációs rendszert futtathatsz egyidőben, kipróbálhatsz újakat, kompatibilitási problémákat küszöbölhetsz ki. Ha szervereket üzemeltetsz, energiát és és értékes hardvererőforrásokat takarítasz meg: egy fizikai szerveren futtathatsz több virtuális szervert, amelyek a hálózaton kívülről ugyanolyan fizikai szervereknek látszanak.

Partnerünk

Virtualizáció

Ha nem tudod mi fán teremnek a virtuális gépek, vagy kíváncsi vagy, hogyan tehetik egyszerűbbé a Te életedet is, ez a blog Neked szól!

Hirdetések

Linkek

SPétör UHU-Linux blogja
Lepenye Tamás webnaplója
Magyar Honlap Linkek
Harcolj a spam ellen! Katt ide!

Virtualizáció.lap.hu - Virtuális gépek minden mennyiségben. Minden, amit a virtualizációról tudni akartál!

VPS.lap.hu - mindent a virtuális szerverekről

Statisztikák

Google PageRank

Járjunk túl a VMWare eszén!

2007.10.05. 22:21 | Balaa | Szólj hozzá!

Címkék: vmware player iso image

Azonban van egy nagy probléma a Playerrel. Nem lehet vele virtuális gépeket létrehozni, csak meglévőket "lejátszani" tehát használni.

De mi van akkor, ha mi magunk szeretnénk létrehozni azt a virtuális környezetet, amiben dolgozni/kísérletezni akarunk, akkor mit csináljunk? Felrakhatnánk a VMWare Workstationt, amellyel lehet ilyet, de azért bizony kemény forintokat kéne kifizetnünk, amit ugye nem akarunk. Ehelyett járjunk túl az eszén!

A vmx fájlok egyszerű szöveges dokumentumok, akár kézzel is meg lehetne írni őket. Ellenben van egy nagyszerű oldal a neten, amely megcsinálja ezt nekünk.

http://www.easyvmx.com/

Válasszunk a 3 lehetőség közül, ha nagyon egyszerű és szinte semmit sem tudó gépet akarunk, a középsőt válasszuk, egyébként a harmadikat érdemes. Értelemszerűen állítsunk be mindent, amire érdemes figyelni, hogy a Guest operating systemet állítsuk arra, amelyiken a Playert futtatjuk, és a cd romoknál engedélyezzük az ISO-t. Ez még jól jöhet.

A többi nagyon jól el van magyarázva. Miután mindent beállítgattunk, kattintsunk a Create virtual machine-re, töltsük le. Egy virtuális számítógépet kapunk, amin semmi sincs. Már csak meg kell nyitni a Playerrel, és telepíteni rá olyan oprendszert, amilyet akarunk.

Még egy trükk. Ha iso fájlban van az oprendszer telepítőlemeze, akkor be tudjuk helyezni a virtuális meghajtójába, bár lényegesen bonyolultabb mint a VPC-ben. Nyissuk meg a vmx kiterjesztésű fájlt jegyzettömbben, és keressük meg azt a sort hogy:

# Settings for the optional virtual CDROM, ISO-image

Ezt követően lesz egy olyan sor, hogy:

 ide1:1.fileName = ".iso"

Az idézőjelek között adjuk meg az iso fájlt elérési úttal együtt, amelyiken az oprendszer telepítője van. Mentsük el a fájlt és indítsuk el a Playerben. Ezzel a trükkel bármikor behelyezhető egy iso image a virtuális cd-rom meghajtóba.

Innentől kezdve már csak telepíteni kell, a környezet egyébként hasonlít a VPC-ben tapasztaltakhoz, tehát nem lesz túlzottan új.

A bejegyzés trackback címe:

https://virtualizacio.blog.hu/api/trackback/id/tr63187594

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása